Ndiqeni LIVE/ Tërbohet moti, stuhi shiu dhe erë e fortë

Mbrëmja e së mërkurës ka rikthyer reshjet e shiut, ku hera herës është shfaqur në formën e stuhisë kjo e ndihmuar edhe nga era e fortë.

Aktualisht reshje të forta shiu ka patur në veri dhe veriperëndim të vendit, ndëkrohë që edhe në kryeqytet reshjet kanë qenë në formën e shtrëngatave.

Ndërkohë parashikohet që reshjet të vijojnë përgjatë gjithë natës.

https://embed.windy.com/embed2.html